Pastierske chodníky pod Barancom

Nezvyčajné letné túry s vilou Kollár

Z chodníka v rozľahlej Jamníckej doline nikdy neuvidíme Otrhance, Maguru či Jakubinú v plnej paráde, ani tajomné kotliny Repy, Maselnej a Smreka, ktoré môžeme len tušiť niekde nad hranicou lesa vysoko vo svahoch Baranca.
A práve toto všetko budeme mať ako na dlani z pastierskych chodníčkov, ktoré sa tiahnu pod Barancom. Spleť nenápadných pastierskych chodníkov, tu zostala ako spomienka na zašlé časy, kedy sa tu pásli stáda oviec. Dnes po týchto chodníkoch chodia najčastejšie medvede či jelene. Len z času na čas tu vyjde poľovník či zatúlaný hubár.
Na našej túre prejdeme po jednom z najdlhších pastierskych chodníčkov, ktorý vedie na hranici lesa vo východných svahoch Baranca. Z chodníčka vidno fascinujúce pohľady do celej Jamníckej doliny, aké bežný turista nikdy neuvidí. Úzke prte chodníkov, prechody roklinami či potokmi, divoký les, hustá kosodrevina nás budú sprevádzať až kým sa znova neocitneme na turistickom chodníku vysoko v Jamníckej doline.
Úžasné výhľady, no najmä majestát dávno nedotknutej prírody a neočakávaná odľahlosť týchto miest bude veľkou spomienkou na toto neobvyklé putovanie Jamníckou dolinou.

Stretnutie na túru: Autocamping, Račková dolina, Pribylina

Ukončenie túry: Autocamping Račková dolina, Pribylina

Trvanie túry: 5 až 7 hodín

Náročnosť túry: 1 Max.počet účastníkov: 6 osôb Vložte svoj text

Zverejnená fotografia a texty sú použité s povolením Horský internetový klub, o.z..