Po Drakových stopách pod Kriváňom

Nezvyčajné letné túry s vilou Kollár 

Tajomný hrnčiar menom Drak, zachránil stádo volov na konci Kôprovej doliny, ktoré tam uviazlo keď sa rozhorel jeden z najväčších lesných požiarov v Kôprovej doline. Aby sa Drak s druhom dostal k stádu, musel obísť ohromný požiar okolo Kriváňa. Zvesť o stáde priniesol pastier z Temných Smrečín, ktorý obišiel požiar v Kôprovej doline cez západné svahy Kriváňa - Škaredý žľab, tam kde neskôr vznikol Dolný a Horný lovecký chodník.
Príbeh o záchrane stáda volov uviaznutých v Temných Smrečinách sa stal námetom pre jeho literárne spracovanie v poviedke Dobroslava Chrobáka "Drak sa vracia".
Pastier z Temných Smrečín, Drak aj jeho partner Šimon prešli týmito náročnými vysokohorskými terénmi len v obyčajnej obuvi a odeve a uskutočnili tak náročný vysokohorský prechod. Po ich stopách prejdeme od horárne na Troch Studničkách až do Kôprovej doliny. Uvidíme fascinujúce scenérie západných zrázov Kriváňa, ktoré tu tvoria najväčšie výškové prevýšenie aké vôbec môžeme v Tatrách vidieť. V Kôprovej doline si ešte zblízka pozrieme krásny Kmeťov vodopád, ktorý je najvyšším vodopádom na Slovensku. Spod Kmeťovho vodopádu sa už pohodlne vrátime bikom po lesnej asfaltke v Kôprovej doline na Podbanské, k štýlovému turistickému hostincu Sviští brloh.Stretnutie na túru: parkovisko Tri Studničky
Ukončenie túry: Sviští brloh, Podbanské, Pribylina
Trvanie túry: 7 až 9 hodín
Náročnosť túry: 3
Max.počet účastníkov: 3 osoby
Poznámka: Doprava z Podbánska na Tri Studničky autom alebo autobusom.

Zverejnená fotografia a texty sú použité s povolením Horský internetový klub, o.z..