Príbehy

Dnes od nás odišiel kocúr Babu, ktorý si takto u nás v apartmáne spríjemnil daždivý deň v Tatrách. Je z južného Slovenska a veľmi sa mu u nás páčilo.

Už 3 dni sem chodí neznámy vták, ktorý ráno všetko poobzerá, poskáče po drevených hranoloch a lavičkách. Vydáva zvláštny zvuk, trepoce chvostom o drevo. Vezme si zo záhrady hmyz do zobáka a odíde.

24.04.2022 sa v okolí pred vilou Kollár pohybovali noční návštevníci. Po intenzívnom pátraní z kamerového systému sa odhalila príčina úbytku pažitky o 80 %. Ide o 4 samice jeleňa naše Kolárovské lane, ktoré sa súčasne postarali aj o pravidelné udržiavanie mladej trávy.

hu-Holub

2022.05.19

26.04.2022 pri vchádzaní do vily Kollár sa o fasádu opieral poštový holub, ktorý nevedel lietať. Po lepšom prezretí sme si všimli pod krídlom krv, čo naznačovalo, že sa mu po ceste niečo stalo. Z toho dôvodu sa kontaktoval prvý holubár v Poprade, ktorý poradil, aby sme ho na noc dali do kartónovej krabice a ráno priniesli do Popradu.

hu-Chrobák

2022.05.19

27.04.2022 pri vchádzaní do vily Kollár sa o vstupné dvere opieral chrobák, ktorý nemal prístupovú kartu. Otvorili sme mu, on si v pohode preliezol dnu a čakal, čo sa bude diať. Tak sme ho slušne požiadali, aby vliezol do konzervy a bol presunutý na trávnik pred vilu Kollár.