Kontakt

Apartmánový dom Vila Kollár je súčasťou pôvodnej zástavby na území dnešného Dolného Smokovca vo Vysokých Tatrách. Dolný Smokovec je jednou z 11 mestských častí mesta Vysoké Tatry, ktoré je situované v Podhorí Vysokých Tatier. Vysoké Tatry sú najvýznamnejším turistickým centrom Slovenska so širokými možnosťami rekreácie. Geografické a klimatické danosti územia lákajú v zime milovníkov zimných športov (kvalitné a dlhé zjazdovky s dobrou dostupnosťou, bežkárske trate) a v teplejších mesiacoch cyklistov, turistov, horolezcov (turistika a výstupy na tatranské štíty, atď.).

Dopravne je apartmánový dom Vila Kollár napojený na miestnu účelovú komunikáciu, nachádzajúcu sa južne pod objektom. Komunikácia sa napája na hlavnú spojnicu medzi Smokovcami a Popradom, s rýchlym prístupom na diaľnicu a letisko Poprad. Pri mimoriadnej návštevnosti Vysokých Tatier je dostupnosť apartmánového domu Vila Kollár bezproblémová, nakoľko je táto lokalita mimo frekventovaných dopravných uzlov, čo iné lokality neponúkajú. Apartmánový dom Vila Kollár je umiestnený v Dolnom Smokovci, južne od Šrobárovho liečebného ústavu. 50 metrov od budovy je železničná stanica, s priamym prepojením Poprad - Starý Smokovec, následne Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica. Lokalita je predurčená k pohodlnému prístupu železnicou ako z Bratislavy, tak aj z Košíc.

Apartmánový dom Vila Kollár je dvojpodlažná, podpivničená budova s využitým podkrovím. Dispozične riešená ako trojtrakt s vnútornou chodbou, vedenou stredom budovy. Jednotlivé apartmány sú priamo prístupné z chodby. Hlavný vstup do objektu sa nachádza na severnej strane (v jej strede) s predsadenou verandou, z ktorej sa pokračuje do haly so schodiskom a do chodby. Suterén, prízemie a poschodie sú vzájomne prepojené vnútorným schodiskom, z ktorého sa vychádza na chodby jednotlivých poschodí. Objekt je pripojený na všetky inžinierske siete: kanalizácia, voda, elektrika, plyn a telefón.

Apartmánový dom Vila Kollár

Vila Kollár, s.r.o.

Dolný Smokovec 71, Vysoké Tatry

+421 903 643 685

vilakollar@vilakollar.sk

GPS: 49.13279, 20.24038

Recepcia: Po - Ne od 8.00 hod. do 16.00 hod.